3Lis

Warsztat z Nataszą Moszkowicz

Listopad 03, 2019 aktualności, Warsztaty stacjonarne 0

Warsztat z Nataszą Moszkowicz

Odporność i prężność

Praktyka sprzyjająca zasilaniu i wzmacnianiu wartości i przekonań integralnych dla naszego przeżywania rzeczywistości w trudnym klimacie politycznym.

Nie manifestuję osobistych przekonań i wartości. Praktykując jogę i ucząc ustawiam się najczęściej w pozycji niezaangażowanego oglądu, zabiegając o ważenie temperatur myśli i odruchów. Jestem jednak zanurzona i zależna od środowiska, w którym żyję, zapalając się, bądź słabnąc wynikiem oddziałujących bodźców – jak wszyscy. Czasem siebie tracę i potrzebuję się oddalić, żeby widzieć jaśniej, spokojniej i zgodniej z warunkami, w których funkcjonuję.

 

Czucie i rozumienie jest najistotniejszym kierunkiem mojej praktyki. Bo tylko czując
i rozumiejąc, mogę się angażować. Wiedząc po co i czemu chcę dać wyraz. W działaniu potrzebuję wewnętrznej równowagi, zbyt często czując się przytłoczoną, zbyt rzadko faktycznie sprawczą.

 

Buduję więc sekwencje, które spotkawszy mnie najpierw z tym, co istotne w trzewiach,
w sercu, rozgrzewają i dostarczają siły do zmieniania mojego świata na lepsze. Powściągają tam, gdzie ciągnie zbyt mocno i rozsupłują to, co zbyt mocno ciśnie, pozwalając się skupić na tym, co jest jedyną (!) faktyczną – zawsze możliwą i zawsze konieczną przestrzenią zmiany w praktyce – przestrzenią mnie samej.

 

Bez okazania swojemu wewnętrznemu krajowi prawdziwego, nieosądzającego zainteresowania, bez zapewnienia miejsca wewnątrz mnie do spotkania się przeciwności, bez budzenia akceptacji dla tego jak jestem, wszelki ruch na zewnątrz ogranicza się do tolerancji gęstej od niepokoju, a jeśli nawet jej zasłonę uda się momentalnie rozpuścić, to energia działania szybko się wyczerpuje… słotną, powyborczą jesienią.

 

Zapraszam Was do praktyki, jak do wzajemnego złożenia sobie przedświątecznych życzeń mocy, pokoju i mądrości. Do wspólnego, pozytywnego przeżywania czasu zmieniającego środowisko mnie i Ciebie, a poprzez nas świat naszych bliskich i im bliskich. Aż wszyscy będziemy bliżej siebie nawzajem. Ćwiczmy wpływ od wewnątrz na zewnątrz.

 

Konsekwentna i niezależna od zewnętrznych warunków praktyka niezawodnie ujawnia tak najpiękniejsze, jak i najbardziej skłaniające do pokory aspekty ludzkiej kondycji. Spotykając się ze sobą prawdziwie każdego dnia rozwijamy akceptację wobec rzeczywistości taką, jaka jest – nie uzależniając swojego czucia i działania od tego, jaką mogłaby być. Czując prawdziwie i rozumiejąc bez oceny, możemy zacząć używać narzędzi swojego jestestwa by powodować zmianą ku zgodzie, ku prawdzie, ku wzrostowi.

 

Będziemy się koncentrować na opanowaniu i uspokojeniu reakcji układu nerwowego,
na jego uelastycznianiu i wzmacnianiu. Ucząc się akceptacji dla zachowań swojego ciała, doceniania zmian, które czynią nas stopniowo silniejszymi i bardziej otwartymi.
Chcemy w praktyce pozostać konsekwentnie. Coraz mocniejsi.

 

Zapraszam! Natasza

 

Sb 16.00 – 19.00
Nd 10.00 – 13.00

 

Koszt 200 zł

 

Zgłoszenia
enaway@gmail.com
501 313 015

Potwierdzone wpłatą zadatku wysokości 100 zł
na nr 08 2490 1044 0000 4200 2448 8894
do 24 listopada b.r.