POZIOMY JOGI

Dobra praktyka jogi służy przede wszystkim Tobie. Dlatego możesz dostosować nie tylko konkretne ćwiczenia do własnych potrzeb, ale również poziomy jogi do własnych możliwości.

Joga 0

Dla kogo: dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z jogą

Znasz jogę tylko z książek i opowieści znajomych? Chcesz przekonać się czy to dla Ciebie? Nie musisz od razu inwestować w miesięczny karnet. Przyjdź na jogę 0 i zobacz, jak wyglądają zajęcia. To taka jogowa zerówka. Każde zajęcia są zamkniętą całością, więc możesz dołączyć w dowolnym momencie. Jeśli nie udało ci się zapisać na kurs podstawowy możesz przychodzić na te zajęcia w oczekiwaniu na następny kurs. Nawet po kilku zajęciach będzie ci łatwiej na samym kursie.

Joga 1

Dla kogo: dla absolwentów kursu podstawowego lub regularnie praktykujących od przynajmniej 5 miesięcy

Zakładamy, że znasz podstawy jogi. Wiesz jak pracować z pomocami. Potrafisz prawidłowo wykonać podstawowe pozycje. Wiesz jakie warianty wykonywać podczas menstruacji i prostych problemów zdrowotnych.

Na tych zajęciach poznasz bardziej zaawansowane asany i będziesz szlifować pozycje odwrócone. Poza wydłużaniem i wzmacnianiem pogłębisz świadomość ciała, a także jego ograniczenia. Poznasz więcej wariantów podstawowych pozycji. Stopniowo usamodzielnisz się w praktyce.

Joga 2

Dla kogo: dla regularnie praktykujących minimum 2 lata

Zapraszamy uczniów samodzielnie wykonujących pozycje odwrócone lub ich warianty. Ufamy, że na tym poziomie znasz nazwy pozycji i wiesz na czym polega w nich praca.

Na tych zajęciach doskonalimy asany z poprzednich poziomów gwarantujące nam bezpieczeństwo i mądrość pracy w zaawansowanych ustawieniach. Podejmujemy się większych wyzwań, wyzwalając większą energię, a jednocześnie pogłębiając rozumienie siebie. Nauczyciel jest bardziej asystentem w Twojej jogowej podróży.

Joga 3

Dla kogo: dla regularnie praktykujących minimum 4 lata oraz dla nauczycieli jogi

Te zajęcia są kierowane do zaawansowanych, którym zależy na subtelnych aspektach praktyki. Poza doświadczaniem asan i pranajamy, obserwujemy połączenie ciała, umysłu i oddechu. Często pracujemy w parach. Na tym etapie integrujemy wiedzę „z maty” z życiem. Praktykujemy pozycje pod kątem terapii. Zajmujemy się kwestiami dydaktycznymi. Zajęcia prowadzi nauczycielka ze stopniem senior.