JOGARYTM to miejsce do wyginania ciała i umysłu.

Nasza misja? Wspierać zdrowie, utrzymać dobra kondycję psychofizyczną, przenosić w stan odprężenia i harmonii, budzić radość i stymulować pozytywną energię do odkrywania nowych możliwości w każdym, kto uczestniczy w prowadzonych przez nas zajęciach.

Szkoła JOGARYTM

łączy ludzi z pasją do jogi. Wierzymy, że bez względu na wiek, wykonywaną pracę czy warunki fizyczne, warto wpisać ruch i relaksację w swój codzienny plan zajęć.

Stawiamy na kameralną, przyjazną atmosferę i indywidualne podejście, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby każdego uczestnika zajęć.

Liczy się dla nas każdy człowiek, dlatego chcemy znać naszych uczniów nie tylko z twarzy, ale również z imienia, potrzeb i oczekiwań.

Stawiamy na jakość, a nie ilość. Grupy nie przekraczają 16 osób, aby każdy został należycie zaopiekowany.

JogaRytm naucza metodą B.K.S. Iyengara – indyjskiego nauczyciela. Inspirowany starożytną tradycją przekazaną mu przez wybitnego Krishnamacharya rozwinął podejście łączące precyzję, ustawienie w osi i linii oraz równowaga.

Iyengarowi zależało, aby każdy mógł skorzystać z dobrodziejstw jogi. Był mistrzem wykorzystywania przedmiotów, które z czasem stały się pomocami dla uczniów chorych, starszych, w ciąży.

Cechami wyróżniającymi tę metodą są czasowanie i sekwencjonowanie. Każde zajęcia stanowią zamkniętą całość, a zarazem są krokiem na ścieżce jogi. Operowanie czasem trwania w pozycjach oraz zmienianie kolejności asan przynosi olbrzymią różnorodność. Nie ma dwóch takich samych zajęć.

Nauczyciel nie tylko demonstruje i objaśnia asany. Ważny element nauki stanowią korekty ustne i manualne. Czasem pracujemy w parach lub trójkach. Metoda Iyengara łączy ciało, umysł i oddech wychodząc poza czysto fizyczną strukturę jogi. Szacuję się, że tą metodą praktykuje jogę ponad 10 milionów adeptów z ponad 70 krajów.

Wymagający system szkolenia nauczycieli sprawia, że tą metodą uczą doświadczeni jogini po wielu latach praktyki w roli ucznia.

Każdy nauczyciel JogaRytm odbył 3-letni kurs nauczycielski zakończony egzaminem uprawniającym do nauczania. Oprócz tego wszyscy bierzemy udział w konwencjach, warsztatach i wyjazdach szkoleniowych, aby stale się rozwijać. Tutaj nikt nie jest przypadkiem.

Szkoła „JOGARYTM” – ruch i relaks w rytmie Twojego życia!

Zapraszamy!